INFORMAČNÍ ARCHITEKTURA A STRUKTURA WEBU

Informační architektura je nedílnou součástí tvorby kvalitního webu s důrazem na SEO a uživatelskou jednoduchost. Slouží jako podklad pro webdesignera a programátora. Obsahuje několik fází, od definování projektu přes analýzu klíčových slov, návrh struktury, wireframů a navigace až po návaznost jednotlivých stránek mezi sebou.

INFORMAČNÍ ARCHITEKTURA A STRUKTURA WEBU

Poptejte informační architekturu

Proč je informační architektura důležitá?

Prostřednictvím informační architektury získáte dokumentaci, jak vytvořit přehlednou strukturu webu dle SEO, pojmenovat stránky a graficky roztřídit jednotlivé informace a obsah. Díky ní bude váš web připraven pro maximální výkon ve vyhledávačích, pro uživatele bude pochopitelný, logický a rychle se na něm zorientují.

Co od informační architektury očekávat?

Obdržíte podrobnou dokumentaci, která bude obsahovat:

  • analýzu klíčových slov
  • uspořádání informací do logických celků (prodejní, informační, uživatelské, edukační a podobně)
  • pojmenování stránek včetně přiřazení klíčových slov
  • sestavení kompletní struktury webu
  • přípravu metadat (titulky a popisky pro vyhledávače)
  • návrh na interní linkování
  • návrh navigačních prvků a vyhledávání
  • návrh wireframu (grafické rozložení webu – layout)
  • doporučení pro obsahovou strategii a SEO

Jak probíhá její příprava a zpracování?

Vždy začínám osobní, telefonickou nebo e-mailovou konzultací. Ujasníme si vaše představy, ale i rozsah, včetně toho, zda je vaším cílem web dále rozvíjet z hlediska SEO či nikoliv. Jakmile vaše potřeby pochopím, vrhnu se na analýzu současného webu, ale i konkurenčních webů, klíčová slova, persony a definování uživatelských cest webem.

Kolik stojí architektura a struktura webu

Návrh informační architektury není levná záležitost, ale pokud je vaším cílem zvyšovat zisk z online prodeje, je tato investice nevyhnutelná a určitě se vyplatí. Cena za návrh informační architektury a struktury webu je vždy individuální dle rozsahu projektu a lze jí přibližně spočítat až po konzultaci.

U malých webových projektů vyjde tvorba informační architektury dle pravidel SEO zhruba na 4 000 – 9 000 Kč, u větších webů a rozsáhlých eshopů od 15 000 Kč. Odhad ceny s přesností +- 20% vám sdělím vždy předem.

Ohlasy klientů

S Michalem úspěšně spolupracujeme již několik let v oblasti obsahového marketingu a PR aktivit. Vše funguje tak jak má a navíc za rozumný peníz.

Pro Michala jsme se rozhodli na základě kladných referencí. Je časově flexibilní, což nám velmi vyhovuje. Opravdu profi přístup.

ligas-artiklinterier

Tomáš Ligas DiS.Artiklinterier.cz

S panem Šiškou jsme naprosto spokojeni. Pomohl nám s tvorbou eshopu, ale také s optimalizací. Vše je podle našich představ.

Co mám za sebou

Let praxe

Projektů

Článků

Analýz

Potřebujete se zeptat?

Kontaktujte mě

Kancelář: Na souvrati 399/3, Praha 6

Telefon: +420 775 737 061

Email: digito@digito.cz

Najdete mě na síti